Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wyswietlaniem poziomu paliwa
#10
(01-20-2019, 23:08 )danielofski napisał(a): Witam
Mam pytanie o sposób działania wskaźnika poziomu paliwa. Auto jest z LPG (BRC) i gaz głównie spala, nie mniej jednak równocześnie z upływem kilometrów wskaźnik poziomu benzyny w zbiorniku opada tak, jakby jej ubywało. Domyślam się, że zjawisko to powoduje komputer, który wskazuje nie rzeczywisty stan lecz na podstawie swoich przeliczeń (pewnie m.in. przejechanych km i chwilowego zużycia).
Moją teorię potwierdzałyby dwa fakty. Po jednym z tankowań gazu wskaźnik poziomu benzyny wrócił na swoje poprzednie wskazanie. Drugi, przy zapaleniu się rezerwy i po zatankowaniu 20 litrów benzyny wskaźnik wystrzelił na 3/4 wskazania. Od tego momentu jeżdżę na gazie (benzyna tylko po odpaleniu i przejechaniu 1-2km) tymczasem wskaźnik benzyny nurkuje w dół i nic go nie resetuje/uaktualnia.
Myślałem, że otwarcie wlewu paliwa powoduje zaktualizowanie poziomu paliwa lecz to się nie potwierdza, więc co?

Również mam zainstalowaną instalację BRC, wedle tego co mi mówił gość co mi ją instalował, to standardowo poziom paliwa aktualizuje się po zatankowaniu paliwa. Za dodatkową opłatą zainstalował mi emulator poziomu paliwa i jest on u mnie aktualizowany przy każdym odpaleniu silnika.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z wyswietlaniem poziomu paliwa - przez Gutek - 06-01-2014, 21:24
RE: Problem z wyswietlaniem poziomu paliwa - przez hulk - 03-05-2019, 18:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości