Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dzis naprawilem w Legendzie
#11
Spoko :ok: Ogladalem na necie troche detailingu i co poniektorzy wyprawiaja to az sie w glowie nie miesci Oczko


Tu mozna zobaczyc pare aut ktore CMQ zrobil, m.in polecam rzucic okiem na Nissana GT-R.

http://www.jdm-option.pl/forum/viewforum...79a489071f
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#12
Zgadza sie. Ciamacha poznalem jeszcze za czasow HondaPL.org jak jezdzil czerwonym Civem Vgen.
Kto by pomyslal, ze wyrosnie z niego taki guru detailingu Uśmiech

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#13
Temat dawno nie poruszany. Nie robicie nic przy swoich autach? Ja dzisiaj wziałem się za wymianę radia kasetowego na cd no i za wymianę uszczelniaczy układu klimatyzacji w kabinie. Narazie odkręciłem wszystkie śruby deski rozdzielczej i konsoli z podłokietnikiem. Mam pytanie do tych, którzy rozbierali Legenda na co zwrócić szczególną uwagę przy wyjmowaniu deski i przy "dobieraniu się" do klimatyzacji? Aaaa malowałem jeszcze progi bo miejscami wyszła rdza, ale jak na 20 lat uważam, że są w dobrym stanie i jak je dobrze zabezpieczę to posłużą kolejne 20 Uśmiech
Odpowiedz
#14
Ostatnio tez wymieniałem stacje oryginalna 2din kasetową (nie bose) na nowe 2 din, w sumie to pestka oraz nowe drewno wsadzałem bo stare miało pozostałość w postaci 2 dziurek po telefonie/pilocie? nie wiem. Przy okazji zobaczyłem do panelu A/C w celu wyregulowania wiatraka (średnio mi to wyszło) oraz zobaczenia oświetlenia tam ale jest dość nie typowe.(może ktoś wie gdzie dostać takie żaróweczki jak tam są takie wkręcane)

Potem zdjęcie konsoli środkowej ta co kryje srs(cały schowek) i odkręcenie chyba 30 śrubek tylko po to, żeby dokręcić jedną, która przy każdej nierówności dawała o sobie znać.

Wymiana całego oświetlenia w aucie na mocniejsze.

Najbliższe plany to zrobienie coś z dmuchawą bo przy włączeniu już drugiej kreseczki nawiewu na panelu jest strasznie głośno lecz w manualu wygląda to tragicznie jeżeli chodzi o dostanie się tam. Już nie mówiąc jak to wyciszyć czy tylko wyczyścić i nasmarować jakoś czy coś wiecej.

I stara sprawa to xenony ale od tego jest osobny temat
Odpowiedz
#15
W panelu klimatyzacji są dwa rodzaje żarówek. Duże, które podświetlają przyciski i małe do podświetlenia regulacji temperatury. Miałem przepalone małe i dostałem bez problemu w sklepie motoryzacyjnym w cenie 1 zł za sztukę.Duże napewno też do kupienia. Mówię o samych żarówkach, bez tych plastykowych mocowań. Z dostaniem się do nawiewu napewno będzie problem. Jutro będę to przerabiał to dam znać jak poszło.
Odpowiedz
#16
No tak mi chodzi o te duże,które są osadzone w tym plastikowym mocowaniach i nie wiem czy to jest jeden element czy te żarówki można wyciągnąć z tych mocowań i tam włożyć nowe.
Odpowiedz
#17
U mnie te duże zarówki są przylutowane ale myślę, że można je normalnie wyjąć z plastykowych mocowań i wstawić nowe. Tak jak to jest z małymi.
Odpowiedz
#18
Z dmuchawa nie ma najmniejszego problemu. Postepuj zgodnie z manualem - demontaz osłony i schowka pasażera. Hałas może być spowodowany np.: liściem. Odkręć najpierw osłone wlotu powietrza od strony komory silnika, będziesz miał wgląd w sytuacje od góry. Może wystarczy oczyścic komorę wiatraka.
Odpowiedz
#19
Zrobiłem tak jak Peter mówi. Odkręciłem tą osłone fakt było troche syfu wokół tego wlotu a nawet mnóstwo wszystko wykurzyłem rownież odkurzaczem zanurkowałem w ten wlot ale chyba nie wyciągnął stamtąd za wiele tak jak i nie można zobaczyć za dużo z takiej pozycji. Hałas dalej jest. Dla porównania na poziomie drugim nawiewu jest tak głośno jak w innych autach na 5.
Chyba pozostanie mi dostanię się do tego od strony schowka.
Odpowiedz
#20
Oringi klimatyzacji wymienione. Wziąłem się za składanie ale pojawił się problem. Okazało się, że nie działa oświetlenie zegarów, panelu dźwigni zmiany biegów i innych przycisków. Na żarówkach jest plus ale brak minusa. Światła pozycyjne są, wszystko poza tym działa jak należy. Ktoś już miał taki przypadek? Od czego najlepiej zacząć szukanie? Jest jakiś moduł, który steruje tym oświetleniem? Patrzyłem w manualu ale nie znam angielskiego aż tak dobrze, a nawet słownik internetowy nie zawsze pomagał.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości